Tehlike Sinyali; Baş Ağrısı

TEHLİKE SİNYALİ; BAŞ AĞRISI

Sık karşılaşıldığı için önemsenmeyen baş ağrılarının hayati önem taşıyan hastalıkların belirtisi olabileceği bildirildi.
Herhangi bir organımızda bir rahatsızlık olduğunda bu rahatsızlığı dışarıya yansıtan cevaba ağrı diyoruz. Örneğin, beyindeki rahatsızlıklar,ağrı şikayetiyle kendilerini haber veriyor. Baş ağrıları da bir rahatsızlığın işareti olarak ortaya çıkar. Baş ağrısı şikayetlerinde, dikkatli bir nöroloji muayene yapılmadan, özellikle ağrının oluş sebebi, araştırılmadan yapılan tıbbi yaklaşımlar çok ciddi sakatlıklara ve ölümlere neden olabilir.
Beyin Damar hastalıklarından kaynaklanan baş ağrıları sık görülen baş ağrılarıdır. Ve dikkate alınmayan baş ağrıları geri dönüşü olmayan sonuçlar ortaya çıkarabilir. 
Beyinden kaynaklanan baş ağrısı tedavi edilmediği takdirde beyin damarlarında balonlaşma veya damar yumağı oluşuyor. Bunlar da hayatın bir döneminde beyin kanaması yapıyor. Ve bu beyin kanamasının ilk şikayeti de baş ağrısıdır. Genellikle enseden başlar ve başın ön bölgesine doğru yayılır. Aniden gelir. Beraberinde bulantı, kusma, bilinç kaybı olabilir. Bunlar beyin kanamasının ilk işaretleridir. Bu çok tehlikeli bir baş ağrısıdır. Kesinlikle bir uzmana gidilmelidir. Ayrıca sinüzitlerin uygun tedavileri yapılmazsa beyin iltihabı gibi çok ciddi ve ağır beyin hastalıklarına dönüşebilir.

TOP